Wybór płytek do mieszkań

Wybór płytek, które pokryją podłogi i ściany mieszkania, jest bardzo istotny. Często po ich wyborze nie ma odwrotu przez kilka kolejnych lat, dlatego że płytki najczęściej są długoletnią inwestycją. Ich zmiana łączy się z poważną ingerencją w całe mieszkanie, dlatego warto dokonać dobrego wyboru na samym początku. Ten nie jest jednak prosty. W salonie z płytkami i na stronach internetowych zobaczyć można wiele rodzajów płytek. Należą do nich płytki ceramiczne, kamiennopodobne, drewnopodobne, gresowe, ekologiczne i wiele innych.

Mają różne rozmiary i kształty. Dostępne są także specjalne płytki przeznaczone na taras. Jak nie pogubić się w wyborze płytek? Poniżej podpowiadamy jakie płytki będą najlepsze do łazienki, jakie do kuchni, oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie. Korzystając z poniższych rad, z pewnością wybór będzie trafiony.

Jakie płytki łazienkowe wybrać?

Wybór płytek do łazienki nie polega jedynie na wyborze ich wzoru. Na początku wszystkich pracy wykonany powinien zostać projekt. Będzie on uwzględniał rozmieszczenie niezbędnych łazience urządzeń, do których następnie dobrane zostaną płytki. Wybór powinien być uzależniony od powierzchni pomieszczenia. Do łazienki małej najbardziej pasują płytki w jasnych barwach, a najlepiej w kolorze bieli. Jest to sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia. W łazience dużej bardzo dobrze sprawdza się zarówno płytki jasne, jak i ciemne, dlatego tutaj wybór praktycznie nie jest niczym ograniczony.

Przy wyborze płytek do łazienki trzeba także zwrócić uwagę na to, czy nie wchłaniają one wody, a także czy są odporne na kwasy i zasady, ze względu na to, że takimi środkami z reguły są czyszczone. W pielęgnacji także powinny być proste. Wszystkie powyższe elementy łączą płytki ceramiczne i to właśnie one najczęściej wybierane są do łazienek. Dostępne są w wielu rodzajach i wzorach, w związku z czym każdy znajdzie odpowiednie płytki ceramiczne dla siebie. Z ofertą zapoznać się można tutaj: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/.

Płytki do kuchni – pomysły

Wybór płytek do kuchni jest kolejną kwestią, z którą muszą zmierzyć się właściciele mieszkania. Współcześnie najczęściej spotyka się płytki ceramiczne, które układane są zarówno jako płytki podłogowe, jak i naścienne. Tak jak i płytki łazienkowe, występują w wielu kolorach i kształtach. Na rynku dostępne są płytki z glin, skały czy krzemionki. Od surowca zależy ich ostateczny wygląd. Płytki ceramiczne położone w kuchni mają bardzo dużo zalet. Sprawiają, że wygląda estetycznie. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji i łatwo utrzymać je w czystości. Wybierając płytki do kuchni, należy sprawdzić ich klasę jakości, wchłanianie wody, ścieralność, antypoślizgowość i wytrzymałość.

W nowoczesnych kuchniach ostatnimi czasy bardzo często spotykane są płytki drewnopochodne. Imitują one wygląd i strukturę drewna. Są praktyczne i mają bardzo atrakcyjną cenę. Wykończenie kuchni przy pomocy płytek drewnopochodnych nada jej niepowtarzalnego charakteru.

Comments are closed.

Advertisement
  • Co robić, kiedy boli brzuch

    Ból z całą pewnością nie należy do przyjemnych doznań, jednak pełni on dla naszego organizmu niezwykle ważną rolę. Dzięki niemu jesteśmy ostrzegani o stanach zapalanych i groźnych dla życia chorobach. Oczywiście naturalną reakcją na tego typu dolegliwości jest znalezienie przyczyny i wyeliminowanie jej. Bóle brzucha …
  • Znane marki kosmetyków

    Obecnie osoby chcące dobrze zadbać o swoją skórę mogą korzystać z różnego rodzaju kosmetyków. Trzeba przyznać, że większość osób lubi sięgać po sprawdzone już marki kosmetyków, które były wypróbowywane przez kilka pokoleń. Wobec tego również marka iwostin cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
  • Problemy z zatokami

    Problemy zatok są dość powszechne i większość ludzi jest zdesperowanych aby spróbować wszystkiego albo uzyskać pewne ulgi. Czy to zwykłe przeziębienie, reakcja alergiczna, lub jakikolwiek inny przekrwienia błony śluzowej nosa.Istnieje sporo rozwiązań możliwych ale większość z nich daje tylko chwilową ulgę.Oto kilka naturalnych środków, które …